Вівторок, 20.11.2018, 19:28
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Рахівський районний будинок дитячої та юнацької творчості

 


Категорії
Національно-патріотичне виховання [1]
Робота установи за Національно-патріотичним напрямком
Педагогіка [22]
ВЧИТЕЛЮ Інформатики [3]
Збірка уроків та практичних робіт по інформатиці. Розробки уроків по інформатиці для школи та позашкільного навчання. Нормативно правова документація.
ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО [54]
Тут Ви знайдете все про Гуцулів
Легенди нашого краю [52]
Тут Ви знайдете легенди Рахівщини та Закарпаття в цілому...
WINDOWS [42]
Науковий всесвіт [7]
Банк "Обдарована дитина" [28]
МЕНЮ
Новини ОСВІТИ
Архів
Випадкові ФОТО
        
Танцювальний кер. А. Олійник
        
Дизайн
        
Танцювальний кер. А. Олійник
        
Старе місто РАХІВ
        
Старе місто РАХІВ
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наша Кнопка

Рахівський РБДЮТ - РАХІВ
Код кнопки


Зробити самому

Бібліотека онлайн

Головна » Статті » Педагогіка

Художньо-естетичний розвиток Образотворча діяльність (добірка дидактичних ігор)

 Малювання – процес живописного та графічного зображення, в основі якого лежить вираження свого ставлення до навколдишнього світу. Це природне заняття дошкільників, якому вони захоплено присвячують свій час і в якому реалізується потреба самовираження, формуються естетичний смак, відчуття гармонії, розширюється кругозір, розвиваються творчі здібності, дрідна моторика рук, художнє сприймання життя, уява. Формуючись у художньо-образотворчій діяльності, яува з годом даватиме свої плоди не тільки в певному виді мистецтва, але й у будь-якій іншій сфері життя дитини.

 

 

Дидактична гра « Повітряні кульки »

 

Мета : формувати у дітей уявлення про колір; вправляти дітей у зіставленні предметів за кольором, прикладаючи один до одного шляхом добору.

 

Хід гри : на листку намальовані кольорові нитки і окремо вирізані кольорові кружечки – « кульки ». далі вихователь закріплює з дітьми назви кольорів;необхідно « прив‘язати » повітряні кулі до ниток, підібравши їх за кольором.

 

 

 

Дидактична гра « Впізнай і домалюй »

 

Мета : вправляти дітей у розвитку уваги, розвивати чуття симетрії; виявити рівень знань у виборі кольору предмета і подальшої ії заштриховки.

 

Хід гри : на листках намальована половина якогось предмета ( квітка, хатинка, ялинка… ). Потрібно домалювати другу частинку малюнка і зафарбувати його.

 

 

Дидактична гра « Так чи не так »

 

Мета : вчити дітей у композиції картини помічати помилку, порушення цілісного поєднання кольорів.

 

Хід гри : у композиції картини, виконаній у холодній гамі, вводиться яскравий колір ( накладається клаптик паперу, що порушує цілісне поєднання кольорів ). Діти повинні знайти помилку, визначити кольорову гаму і пояснити, чому стало некрасиво.

 

 

Дидактична гра « Домалюй візерунок »

 

Мета : вправляти дітей у розвитку уваги, пам‘яті, розвивати чуття симетрії з подальшим розфарбуванням.

 

Хід гри : на аркуші паперу намальований початок візерунку. Дітям потрібно продовжити візерунок далі і розфарбувати.

 

 

 

Дидактична гра « Назви вірно колір »

 

Мета : виявити рівень сформованості сприймання і визначення кольору предметів.

 

Хід гри : на листку зображені предмети різні за кольором. Дитині потрібно відповісти на запитання « Якого кольору ( яблуко, зірочка… ) »

 

 

 

 

Дидактична гра « Знайди друзів фарби »

 

Мета : виявити рівень знань дітей у виборі фарби, що відповідає кольору предмета; виконати малюнок у кольорі

 

Хід гри : на аркуші намальовані силуети предметів. Вихователь дає завдання знайти серед предметів « друзів » жовтої, зеленої, синьої, червоної фарб. Діти знаходять предмети, що відповідають певному кольору, розфарбовують їх.

 

 

 

 

Дидактична гра « Склади натюрморт »

 

Мета : удосконалювати композиційні навички : вміння створювати композицію на певну тему ( натюрморт ), виділяти головне, встановлювати зв‘язки, розташувати зображення в просторі.

 

Хід гри : в конверті знаходяться зображення різних овочів, фруктів, а також різних ваз, тарілок, блюд, корзинок. Дітям потрібно вибрати предмети і створити свій натюрморт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дидактична гра « Закінчи картинку »

 

Мета : виявити рівень сформованості сприймання і визначення предмета за його частинами, вміти його закінчити малювати; розвивати фантазію, уяву.

 

Хід гри : на картинках частково намальовані предмети (зайчик, ялинка.). Потрібно впізнати предмет, домалювати частини, яких не вистачає, і розфарбувати.

 

 

 

 

Дидактична гра « Оживи фігуру »

 

Мета : вправляти дітей у розвитку творчої уяви, мислення; закріплювати прийоми малювання.

 

Хід гри : на картках намальовані геометричні фігури, різні за розміром. Потрібно визначити на який предмет схожа та чи інша фігура, домалювати частинки – « оживити » її.

 

 

Дидактитчна гра « Підготуємо стіл до свята »

 

Мета : розвивати вміння добирати відтінки до основних кольорів, добирати красиву кольорову гаму.

 

Хід гри : перед дітьми різного кольору ( червоного, жовтого, синього, зеленого ) вирізані паперові скатертинки і по 4 – 5 відтінків предметів посуду кожного з них ( також паперових ). Завдання полягає в тому, щоб підібрати до основного кольору його відтінки. Предмети посуду добирати так, щоб колір гармонував зі скатертиною.

 

 

 

 

 

Дидактична гра « Склади пейзаж »

 

Мета : удосконалювати композиційні навички; вміння створювати композицію на певну тему ( пейзаж ); виділяти головне, встановлювати зв‘язки, розташовувати зображення в просторі.

 

Хід гри : в конверті знаходяться силуети дерев, рослин у різні пори року. Дітям потрібно вибрати дерева чи рослини і скласти з них гарний пейзаж

 

Дидактична гра « Розгадай картинку »

 

Мета : закріпити вміння дітей розрізняти жанри, стилі живопису за їх характерними особливостями; складати ціле з частин, привертати увагу до сюжету, художнього образу, відчувати настрій картини.

 

Хід гри : у дітей знаходяться конверти з картиною, розрізаною на декілька частин. Діти повинні скласти картину в єдине ціле і визначити стиль ( жанр ) живопису.

 

Дидактична гра « Куди подівався натюрморт »

 

Мета : закріпити поняття жанру живопису натюрморт : розвивати відчуття кольору, вміння співвідносити колір з кольором; розуміти і уявляти « спільний » колір декількох фарб, співвідносити колір свіжих фруктів з уявним кольором звареного варення.

 

Хід гри : діти відтворюють натюрморт із запропонованих фруктів та знаходять варення у відповідності із кольором фруктів, або навпаки.

 

Дидактична гра « Чарівна палітра »

 

Мета : дати поняття про те, що колір може передавати настрій, кожна фарба може мати « свій характер »; розвивати уяву дітей, вміння поєднувати різні кольори; надавати малюнку різного настрою за допомогою кольорів; знайомити з послідовністю розміщення кольорів у спектрі.

 

Хід гри : запропонувати дітям скласти палітру, вгадати колір за описом. Скласти разом з дітьми розповідь про життя та пригоди фарб. Потім діти розфарбовують малюнки у відповідності до настрою.

 

 

 

Дидактична гра « Чарівний овал »

 

Мета : учити дітей домальовувати деталі до геометричної фігури, щоб отримати зображення, яке вони уявляють; розвивати  мислення, уяву, фантазію.

 

Хід гри : розглянути з дітьми предмети, які мають овальну форму. Запропонувати їм створити з овалу який – небудь предмет.

 

 

 

Дидактична гра « Експерти»

 

Мета : закріпити знання про жанри живопису ( пейзаж, натюрморт, портрет ); вчити визначати жанри живопису; розвивати увагу, мислення, доказове мовлення; виховувати зацікавленість, естетичний смак.

 

Хід гри : діти отримують репродукції різних картин та визначають жанр живопису, пояснюючи свою думку.

 

 

 

 

Дидактична гра « В музеї осені »

 

Мета :  удосконалювати зорову пам‘ять, розвиток логічного мислення та спостережливість.

 

Хід гри : потрібно мати 5 – 6 репродукцій осінніх пейзажів та набори цифр ( по кількості картин ) для кожного вихованця. На початок гри вводиться образ осені ( малюнок чи лялька ), від імені якої зачитується опис картини. Діти піднімають цифру, під якою знаходиться картина, яка підходить під данний опис.

 

 

 

 

 

 

Дидактична гра « Хто пробіжав по стежині »

 

Мета : закріпити знання про перекриваючу властивість акварелі та гуаші.

 

Хід гри : дітям одягають на 2 пальчика резинку з мордочкою тварини. Пальчики обмакують у фарбу відповідного кольору. « Фарбованими » пальчиками « тварини » проходять по чорному полю ( чорному аркушу паперу ). Ведучий відгадує, хто із тварин забруднив лапки в акварелі, а хто – в гуаші ( акварель не залишає слідів ).

 

 

 

 

Дидактична гра « Нюанс та контраст »

 

Мета : ознайомити дітей із значенням слів « нюанс », « контраст »; вчити визначати контрастні кольори та нюанси кольорів ( відтінки )

 

Хід гри : на підлозі розкладено кружечки різних кольорів. Кожна дитина вибирає собі один кружечок. Вихователь називає слово « контраст », промовляючи його дуже різко. Діти повинні знайти свою контрастну пару та загарчати одне до одного. Вихователь промовляє « нюанс » - діти шукають свою нюансну пару та муркотять, наче кошенята.

 

 

 

 

Дидактична гра « Райдуга »

 

Мета : закріпити знання основних кольорів веселки, та вчити утворювати райдугу послідовними кольорами.

 

Хід гри : діти діляться на групи за кількістю кольорів райдуги. Кожній дитині чіпляється на одяг стрічка одного з кольорів райдуги. Вихователь пояснює, що всі вони разом – райдуга, а кожний окремо – краплинка води. Грає жвава музика дощу – крапельки бігають та грають. Музика змінюється – виходить сонечко – смужки райдуги збираються разом, шикуючись за кольорами  у райдугу. У грі бере участь кожна група дітей по черзі.

 

 

 

 

Дидактична гра « Чарівні квіти »

 

Мета : розвиток відчуття кольору, засвоєння колористичної виразності, вправляння в добиранні кольорових діад і тріад.

 

Хід гри : вихователь показує дитині поліхромні квіти, виконані способом накладання за мотивами народних узорів, і пропонує самостійно зробити дві чарівні квітки : одну – з двох, а іншу – з трьох кольорів. Педагог фіксує спосіб добирання барвосполук дитиною; готові квіти наклеюються в альбом для аналізу барвосполуки.

Щоб побачити всю статтю її необхідно викачати з сервера

Викачати

Категорія: Педагогіка | Додав: asdewq (26.11.2010)
Переглядів: 7417 | Теги: гра, діти, Виховання | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:Недавні статті про Рахівщину та про Гуцульщину


Районний конкурс читців "Ми діти...
Гуцульська шкатулка для короля Швеції
Про походження назви “гуцул” та “Гуцу...
Територія і розселення гуцулів
Гуцульщина в далекому минулому
Початок заселення (колонізації) Гуцул...
Заняття гуцулів у давнину + Відео
Селянсько-козацькі повстання і гуцули
Хмельниччина і гуцули
Опришківський рух. Олекса Довбуш. Сор...
Солеваріння на Гуцульщині, як один із...
Початки поширення освіти на Гуцульщин...
Міні профіль
Читати повідомлення ()

Гість,
ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь
або авторизуйтесь!

Логин:
Пароль:


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Сьогодні сайт відвідали:
Вова, леська
Позашкільна ОСВІТА
Відео
00:10:13

Вистава "Моя Україна"

 • Перегляди:
 • Всього коментарів: 0
 • Рейтинг: 0.0

Рахівщина має ТАЛАНТ - Красива заставка в стилі 20 ст. FOX

 • Перегляди:
 • Всього коментарів: 0
 • Рейтинг: 0.0
00:20:52

Створити вебінар - Рахів

 • Перегляди:
 • Всього коментарів: 0
 • Рейтинг: 0.0

На Рахівщині пройшла "Віфлиємська зірочка-2016"

 • Перегляди:
 • Всього коментарів: 0
 • Рейтинг: 5.0
Ваша дислокація


Можливо Вас зацікавить


[07.03.2011] [Педагогіка]

Афоризми ВЕЛИКИХ людей (10692)

[12.01.2011] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Мова гуцулів (7799)

[26.11.2010] [Педагогіка]

Художньо-естетичний розвиток Образотворча діяльність (добірка дидактичних ігор) (7416)

[11.01.2011] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Гуцульське вбрання. Чоловічий і жіночий одяг (6448)

[30.03.2010] [WINDOWS]

Секрети в контакті. Краща підбірка секретів сайту вконтакте.ру (5455)

[30.12.2010] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Гуцульські народні звичаї, свята та обряди. Полонинський хід (5254)

[05.05.2010] [Науковий всесвіт]

Проблеми глобального потепління для України (4580)

[24.02.2010] [WINDOWS]

Стандартні комбінації клавіш Windows. (4515)

[10.01.2011] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Різдво Господнє. Інші свята зимового циклу (4464)

[26.12.2010] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Помешкання і будівлі гуцулів. Інтер’єр житлових приміщень (4454)


 

 

 

Contact  

Книга для гостей  

Контактна інформація  

Зворотній зв'язок  

Ваш IP: 54.221.9.6

  Рахівський РБДЮТ © 2009 - 2018   

Карта сайта - sitemap.xml

  Informations

  Про РБДЮТ

  Історія РБДЮТ

  Керівництво

 

 

 

 

Використовуються технології uCoz