Наша діяльність (Шкільне врядування) - РАХІВ - РАХОВ
Вівторок, 03.11.2015, 15:16
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Рахівський районний будинок дитячої та юнацької творчості

 


Пошук по сайту


МЕНЮ
***
Радио онлайн
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ваша дислокація

Наша Кнопка

Рахівський РБДЮТ - РАХІВ
Код кнопки


Зробити самому

Наша діяльність (Шкільне врядування)


Головна » Наша діяльність (Шкільне врядування)

На виконання «Декларації прав людини», «Конституції України», «Конвенції ООН про права дитини»,  Законів України:  «Про освіту»,  «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», «Про об’єднання громадян»,  відповідно до плану роботи РБДЮТ на 2012рік, Беркелою Олександрою, координатором районного учнівського врядування, здійснюється постійний контроль діяльності й ролі шкільних органів учнівського врядування, виховання лідерських якостей у дітей та підлітків у навчальних закладах району.  Спільна робота спрямована на формування соціальної активності та громадянської самосвідомості учнівської молоді через розвиток органів учнівського врядування. Цю роботу здійснюють  педагоги – організатори, які координують діяльність учнівської молоді,  допомагають дітям відчути всю складність соціальних відносин, сформувати соціальну позицію, визначити свої можливості в подальшій життєвій реалізації. У ході роботи районного учнівського врядування  встановлено, що у всіх навчальних закладах  наявні нормативно-правові документи щодо організації діяльності органів учнівського врядування, у всіх навчальних закладах наявні моделі учнівського врядування. Визначені мета та завдання моделей шкільних органів учнівського врядування, що свідчать про усвідомлення педагогами та учнями їх значення і ролі в загальноосвітньому навчальному закладі. Гласність роботи органів учнівського врядування забезпечується розміщенням на стендах в загальнодоступному місці матеріалів щодо їх структури, відомостей про президента, голів комісій, оголошень про терміни засідань комісій, проведення позакласних заходів,   випускаються власні газети, буклети. Робота органів учнівського врядування у школах спланована,  є протоколи засідань.  Проводяться вибори.

  Всі ми є свідками, що чималих результатів у згуртуванні та активізації учнівського врядування, в підвищенні соціальної активності учнів можна досягти, залучивши їх до конкурсів, соціальних проектів, благодійних акцій, волонтерського руху. Заходи, які були проведені протягом навчального року стали значною подією в розвитку районного дитячого руху. Дозвольте нагадати: 29 листопада відбувся районний форум лідерів учнівського врядування "За нами майбутнє". Більше 40 учасників заходу зустрілися для того, щоб обговорити та організувати роботу учнівського врядування в районі. Моєю метою було зібрати активістів з цілої Рахівщини, познайомити їх та правильно скерувати у потрібному напрямку. Вже на цій зустрічі лідери  та координатори-педагоги-організатори презентували свій доробок. Зокрема, активісти району презентували свої структури учнівського врядування. У рамках зустрічі також пройшло навчання лідерів під назвою "Команда,  лідерство у команді". У ході спілкування, були проведені вибори активу районного учнівського врядування. Серед найкращих  учнів району  на посаду заступника голови районного учнівського врядування обрали  Федірцан  Мар' яну, ученицю Білинської ЗОШ I-III ст. Посаду секретаря  доручили  Лесі Личковській, учениці РозтоківськоїЗОШ I-III ст.Головою культурно-масової комісії обрали Папаригу Мирослава, учня Відричанської ЗОШ I-III ст.Правовою комісією доручили керувати Годинчук Олександрові,учневі Ясінянської ЗОШ I-III ст.№2.  Головою екологічної комісії обрали Митрюк Ольгу,  ученицю Косівсько-Полянської ЗОШ I-III ст. №2.Навчальною комісією буде  піклуватися Анна Катеринюк , учениця Рахівської ЗОШ I-III ст. №1. Головою комісії дисципліни і порядку обрали Гудз Павлу, ученицю Великобичківської ЗОШ I-III ст. №1. Андрій Обриський обраний головою спортивно-оздоровчої комісії, учень Верхньоводянської ЗОШ I-III ст. №1.Навчання координаторів учнівського самоврядування, педагогів-організаторів. На канікулах,

Засідання учнівського районного врядування

10 січня, на другому засіданні районного учнівського самоврядування, виступила методист РБДЮТ, наставник учнівського самоврядування -  Беркела Олександра Василівна.  Вона  привітала всіх  з Новорічно-Різдвяними святами та ознайомила актив з планом роботи на другий семестр. Далі засідання вела Барта Мар'яна - президент районного учнівського самоврядування , яка внесла свої пропозиції щодо організації спільної праці всього новообраного активу учнівського районного самоврядування та закликала всіх активно брати участь у створенні гасла , емблеми та гімну нашої організації.На завершення роботи  одноголосно затвердили символіку РРУС.Також обговорювали пропозиції щодо представлення Рахівського районного самоврядування та країни Великої Британії у місті Ужгород.Для подальшої мобільної роботи самоврядування, вирішили спілкуватися електронним листуванням завдяки інтернету.                                Президент РРУС                   Барта Мар’яна

 

1 березня у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» пройшов обласний конкурс на кращу команду лідерів учнівського врядування.
Конкурс проводився з метою сприяння розвитку учнівського врядування як активної форми громадського виховання, виявлення, оцінки та поширення успішного досвіду роботи лідерів учнівського врядування, стимулювання діяльності юних лідерів, їх підтримки та заохочення.
Організаторами конкурсу є управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації та Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”.
До участі у конкурсі долучилися команди з кожного району області та міст обласного значення, всього зареєстровано - 18 команд. Команду Рахівщини представляв Рахівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості, зокрема, районне учнівське врядування - "Нове покоління" у складі:

Барта Мар’яна - президент районного учнівського врядування, учениця Рахівської ЗОШ I-III ст. №2.

Федірцан  Мар’яна - заступник президента, учениця Білинської ЗОШ I-III ст.
Личковська Леся - секретар, учениця Розтоківської ЗОШ I-III cт.
Годинчук Олександр - голова правової комісії, учень Ясінянської ЗОШ I-III ст. №2.
Митрюк Ольга - голова екологічної комісії , учениця Косівсько-Полянської ЗОШ I-III ст. №2.
Катеринюк Анна -голова навчальної  комісії, учениця Рахівської ЗОШ I-III cт. №1.
Беркела Олександра Василівна - керівник команди.


Програмою конкурсу було передбачено участь кожної команди у всіх його етапах, а це - „Візитка команди” ( команда повинна представити себе та учнівське врядування свого району -символіку, пісню, короткі відомості про кожного члена команди) та „Наша організація”. На цьому етапі команда повинна була показати презентацію діяльності районного (міського) органу учнівського врядування у вигляді слайд-шоу. Крім вказаних етапів командами районів була розгорнута виставка, що наочно ілюструвала діяльність районних (міських) органів учнівського врядування.

Наша команда виступила теж успішно, серед 18-дцяти команд-учасників виборола четверте місце. Нагороджена Дипломом обласного управління освіти за активну участь у конкурсі на кращу команду лідерів учнівського врядування та Подякою від обласного управління освіти, керівнику команди "Ноке покоління" - Беркелі Олександрі Василівні.

11 жовтня 2012 року Рахівським РБДЮТ проведений районний конкурс на кращу команду лідерів учнівського врядування

Районний конкурс команд лідерів учнівського врядування проводився з метою сприяння розвитку учнівського врядування як активної форми громадського виховання, виявлення, оцінки та поширення успішного досвіду роботи лідерів учнівського врядування, стимулювання діяльності юних лідерів, їх підтримки та заохочення.

До участі у конкурсі долучилися команди з кожної школи району, всього зареєстровано – 32 команди. Програмою конкурсу було передбачено участь кожної команди у всіх його етапах, а це – „Візитка команди” ( команда повинна представити себе та учнівське врядування своєї школи – символіку, пісню, короткі відомості про кожного члена команди) та „Наша організація”. На цьому етапі команда повинна була показати презентацію діяльності шкільного органу учнівського врядування у вигляді слайд-шоу. Крім вказаних етапів командами шкіл була розгорнута виставка, що наочно ілюструвала діяльність шкільних органів учнівського врядування.

 

Журі конкурсу складалося з представників відділу освіти райдержадміністрації, а саме, методиста РМК Федосенко Т.М.(голови журі) та Рахівського Будинку дитячої та юнацької творчості: директора  Томащука В.М., завуча Назарик Н.В., методиста Беркели О.В., педагога-організатора Зозулич А.Р. та президента районного учнівського врядування , учениці Рахівської ЗОШI-IIIст.№2 Барти Мар’яни. Журі одноголосно виголосило переможців конкурсу. Перше місце виборола команда «Авангард»  лідерів учнівського врядування Великобичківської ЗОШ I-IIIст.№19 (цифрова відеокамера), педагог-організатор Британюк Галина Володимирівна. Друге – команда «Смайлик» Рахівської ЗОШ I-IIIст. №1 (цифровий фотоапарат), педагог-організатор   Беднар Оксана Миколаївна, а третє – команда «Сяйво» Ясінянської ЗОШ I-IIIст.№2 (цифровий фотоапарат),  педагог-організатор Лендєл Регіна Степанівна. 

.  Всі команди-учасники конкурсу та педагоги-організатори шкіл  були відзначені грамотами, похвальними листами відділу освіти.              

Організаторами  конкурсу є відділ освіти та Рахівський  районний  Будинок  дитячої та юнацької творчості.

 


17 листопада на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" відбувся форум лідерів учнівського врядування

 

Відповідно до Плану роботи учнівського врядування області на 2012 рік, листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 12 жовтня 2012 року №1/9-742 „Про підсумки проведення збору лідерів учнівського самоврядування”, з метою координування і покращення роботи районних і міських органів врядування дітей та учнівської молоді, формування активної життєвої позиції у молодого покоління 17 листопада 2012 року в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" відбувся форум лідерів учнівського врядування Закарпаття. Для участі в зазначеному  заході Рахівський районний орган учнівського врядування представив Рахівщину у складі двох лідерів: Барти Мар'яни, учениці загальноосвітньої ЗОШ I-III ст. №2, президента районної учнівської ради; Лендел Наталії, учениці загальноосвітньої ЗОШ I-III ст. №2, голови комітету "культури і дозвілля" шкільного органу учнівського врядування та координатора районної ради учнівського врядування - Олександри Василівни Беркели. Програма форуму складалася з пленарного засідання, виступів представників районних та міських організацій, виборів президента, віце-президента, голів комітетів Закарпатського обласного учнівського парламенту "Нове покоління", роботи в секціях, майстер-класи для юних лідерів, наради з координаторами. Лендел Наталія балотувалася на посаду президента Закарпатського обласного учнівського парламенту "Нове покоління", презентувала свою передвиборчу програму через слайд-шоу. Барта Мар'яна отримала грамоту за активну участь у молодіжному русі Закарпаття.

 

На Рахівщині вибрали нового голову районної учнівської ради

У рамках  районного форуму лідерів учнівського врядування Рахівщини, який пройшов в будинку дитячої та юнацької творчості 1 грудня, молодь Рахівщини обирала голову районної учнівської ради. Кожен із кандидатів на посаду голови районної учнівської ради, а їх було десять, підготував короткий виступ та озвучив свою програму та напрямки діяльності. На підготовку у них було всього два тижні. Здебільшого пропонували розвивати здібності молоді Рахівщини і окремо кожного із дітей. Проявити індивідуальні якості та турбуватися про екологію. Найцікавіше, що молодь, яка творить учнівську раду, бачить її роботу зовсім інакше, ніж та рада, в якій працюють дорослі. Вони прагнуть змін, адже це не просто кіпа паперів, які треба розглядати, читати чи складати. Варто повірити у те, що спільними зусиллями можна досягти змін у своєму місті чи селі, але для цього варто об′єднатися. Опісля представлення програм активісти взялися за виборчі бюлетені. Шість голів комісій та голова учнівської ради. Підрахунок і власне результати. Голова районної учнівської ради - Лендел Наталія з Рахівської ЗОШ I-III ст. №2. Заступник - Коржук Діана, Ясінянська ЗОШ I-IIIcт. №1 . Секретарем обрали Ворохту Євгенію з Косівсько-Полянської ЗОШ I-III ст. №1. Голова спортивно-оздоровчої комісії - Попович Олександр з Кобилецько-Полянської ЗОШ I-III cт.  Голова навчальної комісії  - Беркела Іванна з Чорнотисянської ЗОШ I-III ст. Голова інформаційної комісії - Шумнегра Дар'я , учениця Рахівської ЗОШ I-III cт. №2. Голова культурно-масової комісії  - Тафій Ніна з Великобичківської ЗОШ I-III cт. №1. Правову комісію очолив - Шевченко Дмитро з Білинської ЗОШ I-III cт. Голова комісії екології та туризму - Митрюк Ольга , Косівсько-Полянська ЗОШ I-III ст. Найцікавіше, що серед кандидатів на голову районної учнівської ради серед десяти кандидатів  балотувався лише один хлопець. Це при тому, що керівні посади, як правило, займають чоловіки. За словами організаторів і координаторів шкільних органів учнівського врядування, дівчата представили цікавіші та сильніші програми. У рамках форуму була проведена нарада з педагогами-організаторами на чолі районного координатора учнівської ради "Нове покоління" - Олександрою Беркелою. Лідерами Бартою Мар'яною, Наталею Лендел та Дашою Шумнегрою були проведені майстер-класи з проблем: "Умови безконфліктного спілкування", "Ораторське мистецтво. Дебати".

Відтак всі роз′їхалися в свої школи де і візьмуться за реалізацію своїх програм.

 

Разом з тим, незважаючи на загальні позитивні тенденції, залишаються невикористаними резерви розвитку учнівського врядування:

 • не в усіх навчальних закладах керівники приділяють належну увагу учнівському врядуванню,  здебільшого залучаються учні для організації дозвілля молоді та покращення шкільної дисципліни;
 • недостатньо використовується потенціал учнівського врядування для проведення превентивної роботи серед молоді, захисту прав учнів, подолання конфліктних ситуацій;
 • діяльність координаторів органів учнівського врядування  носить дещо формальний іноді заорганізований характер;
 • заважає небажання певної групи дорослих делегувати частину своїх прав дітям для участі в управлінні навчальним закладом, взаємодія з дорослими на рівні підпорядкування, а не на рівні партнерства;
 • пасивність, нерозвиненість у учнів соціальної компетентності та відповідальності, необхідної для прийняття рішень;
 • розвитку органів врядування  заважає консерватизм мислення частини вчителів;
 • недостатня увага в навчальних закладах приділяється розвитку лідерських якостей особистості – несистематично працюють школи лідерів;
 • значно знижує ефективність учнівського врядування відсутність власних засобів масової інформації;

у жодній школі не укладено угоду про співпрацю адміністрації загальноосвітнього навчального закладу з органами учнівського самоврядування та батьками.

Одним з найважливіших завдань на 2013 рік діяльності районного учнівського врядування є активізація молодіжного руху за здоровий спосіб життя та поширення кращого досвіду з профілактики запобігання негативним проявам серед дітей i молоді, впровадження нових форм «здорового дозвілля». 
Недавні статті про Рахівщину та про Гуцульщину


Гуцульська шкатулка для короля Швеції
Про походження назви “гуцул” та “Гуцу...
Територія і розселення гуцулів
Гуцульщина в далекому минулому
Початок заселення (колонізації) Гуцул...
Заняття гуцулів у давнину + Відео
Селянсько-козацькі повстання і гуцули
Хмельниччина і гуцули
Опришківський рух. Олекса Довбуш. Сор...
Солеваріння на Гуцульщині, як один із...
Початки поширення освіти на Гуцульщин...
Об’єднання Гуцульщини. Завершення кол...


Міні профіль


Читати повідомлення ()

Гість,
ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь
або авторизуйтесь!

'); _uPostForm('frmLg549443',{type:'POST',url:'/index/sub/',error:function() { $('#blk549443').html('
'); _uWnd.alert('
Неможливо виконати запит, спробуйте пізніше
','',{w:250,h:90,tm:3000,pad:'15px'}); setTimeout("$('#blk549443').css('display','none');",'1500');}}); }
Логин:
Пароль:
Забув пароль | Реєстрація


Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0

Сьогодні сайт відвідали:
Вова
Мини-чат
Для добавленния потрібна авторизація
Недавні Відео

Юрий Ковальчук VS Анна ...

00:03:56
3 0 0.0

Анна Шмиляк VS Елена Ди...

00:03:56
3 0 5.0

Анна Шмиляк "Addic...

00:03:56
1 0 0.0

Тарасові шляхи вистава

00:15:39
1 0 0.0
vk.com
Календар
«  Листопад 2015  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Архів
 • 2010 Лютий
 • 2010 Березень
 • 2010 Квітень
 • 2010 Травень
 • 2010 Червень
 • 2010 Жовтень
 • 2010 Листопад
 • 2010 Грудень
 • 2011 Січень
 • 2011 Лютий
 • 2011 Березень
 • 2011 Квітень
 • 2011 Травень
 • 2011 Червень
 • 2011 Липень
 • 2011 Серпень
 • 2011 Вересень
 • 2011 Жовтень
 • 2011 Листопад
 • 2011 Грудень
 • 2012 Січень
 • 2012 Лютий
 • 2012 Березень
 • 2012 Квітень
 • 2012 Травень
 • 2012 Червень
 • 2012 Липень
 • 2012 Вересень
 • 2012 Жовтень
 • 2012 Листопад
 • 2012 Грудень
 • 2013 Січень
 • 2013 Лютий
 • 2013 Березень
 • 2013 Квітень
 • 2013 Травень
 • 2013 Червень
 • 2013 Серпень
 • 2013 Вересень
 • 2013 Жовтень
 • 2013 Листопад
 • 2013 Грудень
 • 2014 Січень
 • 2014 Лютий
 • 2014 Березень
 • 2014 Квітень
 • 2014 Травень
 • 2014 Червень
 • 2014 Липень
 • 2014 Серпень
 • 2014 Вересень
 • 2014 Жовтень
 • 2014 Листопад
 • 2014 Грудень
 • 2015 Січень
 • 2015 Лютий
 • 2015 Березень
 • 2015 Квітень
 • 2015 Травень
 • 2015 Червень
 • 2015 Липень
 • 2015 Вересень
 • 2015 Жовтень
 • 2015 Листопад
Освітні сайти

 
 
 
 
 
Друзі сайту

AVON - РАХІВ

Ігри та ігрові приставки

Гурт "МРІЯ" Забава на вашому святі

 Сайт Попельниківської школи.
Про школу 7 міста Хмельницький Вчителям, батькам, учням Холминський Будинок творчості
Сайти КАТАЛОГИ
Белый каталог сайтов Каталог сайтов LinkDir.Ru
каталог сайтов Украина онлайн

Можливо Вас зацікавить

ТОП 10 сайту

 

[07.03.2011] [Педагогіка]

Афоризми ВЕЛИКИХ людей (5179)

[30.03.2010] [WINDOWS]

Секрети в контакті. Краща підбірка секретів сайту вконтакте.ру (3946)

[12.01.2011] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Мова гуцулів (3406)

[11.01.2011] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Гуцульське вбрання. Чоловічий і жіночий одяг (3306)

[10.01.2011] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Різдво Господнє. Інші свята зимового циклу (3266)

[30.12.2010] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Гуцульські народні звичаї, свята та обряди. Полонинський хід (3092)

[05.05.2010] [Науковий всесвіт]

Проблеми глобального потепління для України (2989)

[22.03.2010] [Педагогіка]

Робота з обдарованими дітьми (2985)

[26.11.2010] [Педагогіка]

Художньо-естетичний розвиток Образотворча діяльність (добірка дидактичних ігор) (2728)

[15.11.2011] [Педагогіка]

Районна рада учнівського самоврядування (2645)


 

 

 

Contact  

Книга для гостей  

Контактна інформація  

Зворотній зв'язок  

Ваш IP: 207.241.237.143

rbdut.com.ua Alexa/PR

Каталог webplus.infoКаталог ссылок, Top 100.

  Рахівський РБДЮТ © 2009 - 2015   

Карта сайта - sitemap.xml

  Informations

  Про РБДЮТ

  Історія РБДЮТ

  Керівництво