Вівторок, 20.11.2018, 19:29
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Рахівський районний будинок дитячої та юнацької творчості

 


Категорії
Нормативно - правова документація [2]
Збірка документації по позашкільній освіті
ПРОГРАМИ ДЛЯ ГУРТКІВ [15]
Збірка програм гуртків для позашкільної освіти
Сценарії виховних заходів [18]
сценарії виховних заходів
Шкільна документація [40]
МЕНЮ
Новини ОСВІТИ
Архів
Випадкові ФОТО
        
Дизайн
        
Коренепластика
        
Образотворче мистецтво
        
День св.Валентина
        
Шейпінг
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наша Кнопка

Рахівський РБДЮТ - РАХІВ
Код кнопки


Зробити самому

ФАЙЛИ

Головна » Файли » Методична робота » Сценарії виховних заходів

День художника
27.01.2012, 15:55

  Доброго дня, дорогі друзі! Сьогоднішню нашу зустріч, присвячену Дню Художника, мені хотілося б розпочати уривком з вірша Ліни Костенко:
  Красива осінь вишиває клени
  Червоним, жовтим, срібним, золотим.
  А листя просить: - Виший нас зеленим!
  Ми ще побудем, не облетим!
  А листя просить: - Дай нам тої втіхи!
  Сади прекрасні, роси - як вино.
  Ворони п’ють надкльовані горіхи.
  А що їм, чорним? Чорним все одно.
  Двори стоять у хуртовині айстр.
  Яка ж прекрасна ця рожева,
  Синя й біла хуртовина!..

  Як ви бачите, сама природа наділила вас прекрасною природою і багатою порою року - осінню, яка щедро роздає вам свою різнобарвність, свою колоритність. 
  Дозвольте мені від імені працівників Будинку творчості привітати всіх присутніх з Днем Художника! 
! Побажати вам всім миру, злагоди в родині, добра, натхнення і успіхів, щоб ви завжди радували нас своїми творчими роботами, а ми за вас будемо вболівати, будемо допомагати, тішитися, що ви у нас є, що є у нас такі люди, якими можна гордитися; а вам, діточки, - вчитися, багато працювати і досягти таких успіхів у житті, як ось ці люди, які прийшли сьогодні до нас на вечір - зустріч.  
  Хтось творить красу словом, хтось - звуком, а хтось - кольорами. Радість, яку дають нам картини - це радість участі разом з художником в тому процесі пізнання світу, який ми називаємо мистецтвом.
  Василь Дмитрович Зейкан все своє життя служив істині і добру мистецтвом пензля і кольорів. Мистецтво його – це не закоханість у себе, це не закоханість у свою чарівну майстерність, це бажання передати свої вміння іншим, навчити їх, бачити все у взаємозв’язку. Він все своє життя був не тільки художник, а ще й учитель, якого учні згадують лише добрими словами. Серед його учнів - художники нашого краю, люди, які прийшли на святкову зустріч.
  Одинадцять років Василь Дмитрович керував районним Будинком піонерів та школярів з 1961р. по 1972рік. Цей заклад, завдяки його зусиллям, на початку 70-х років було визнано найкращим на Україні. Тоді там діяло 20 гуртків, в яких займалися діти. Лише, наприклад, на художню виставку у Києві у 1970р. вихованці художньої студії В.Зейкана представили найбільшу кількість виробів з рельєфної та об’ємної різьби по дереву, графіки, живопису, контурної вишивки, плетіння, ткацтва, ліплення, кераміки та інш.
  Такій великій людині, такому великому художнику, не гріх і в пояс поклонитись, вшанувати хвилиною мовчання... 
  ( Хвилина мовчання )
Зі своєю дружиною, Василиною, Василь Дмитрович познайомився ще в далекому-далекому ..., яка теж, до речі, була його ученицею.
  Василино Дмитрівно! Розкажіть, будь ласка, нашим юним обдарованням про себе, про свою творчу працю, над чим ви тепер працюєте.
  ( Музичний номер:"Рідна мова моя” - виконує вокальний ансамбль "Джерельце”)
  Кажуть, що Закарпатська земля засіяна особливими Божими зернами. Тому кожен раз, коли над Карпатами встає сонце і осяває могутні буки, стрункі зелені смереки, гірська бурхлива, горда Тиса, людське єство наповнюється незбагненним проникливим благом, що дозволяє відчути на собі крила і злетіти за межі свого резонансу.
  Здавна славиться Закарпаття майстрами народної творчості - різьбярами, вишивальницями, ткалями, художниками. Їх твори у всі часи неодмінно привертали увагу знавців і любителів, викликали повагу до тих, хто уславив наш край своїм різнобарвним чудовим мистецтвом.  
  З любов’ю і творчим натхненням змальовані Василем Васильовичем Скрипкою пейзажі краю, переповнені багатством барв і ліричним звучанням. Вони зігрівають душу теплом і радістю буття, змушують уважніше і добріше ставитись до навколишнього світу. Тому, мабуть, і не випадково Василь Васильович став членом Спілки Художників України.
  А зараз запрошуємо Вас до слова.
  ( Тріо "Світанок” виконує пісню "Карпати”)
  Діти, ви бачите, яка у нас сьогодні гарна зустріч? На мою дуку, вам не тільки подобається ця зустріч, вам ще й цікаво, адже наші художники розповідають вам живу історію великого мистецтва ! А ми, в свою чергу, хотіли б послухати вас всіх. Тому давайте проведемо з вами невеличку вікторину. А допоможе мені в цьому керівник гуртка «Образотворче мистецтво» Михайло Михайлович.
  ( Вікторина. Додаток 1 )  
  Діти ! Ви молодці ! Ця вікторина показала наскільки сильно ви знаєте мистецтво рідного краю, його видатних художників. 
  Я продовжу розповідь ще про одного нашого цікавого гостя.  
  Скільки себе пам’ятає Василь Васильович Титор, завжди тягнувся він до краси, до природи. Вона милувала око, збагачувала уяву, наче розповідала чарівну і прекрасну Казку, відкриваючи все нові й нові сторінки незнаного, але такого зманливого і привабливого життя. Так тривало довго, але з кожним роком збагачувався внутрішній світ хлопця, який поступово навчився розуміти навколишю красу і цінувати її по -справжньому - красу рідної своєї Рахівщини. Напевно, так і народжується художник, вбираючи в себе те, що створила природа. А вона щедро дарує свою красу допитливій і добрій до неї людині.
  Василь Васильович працює в дуже оригінальному жанрі художнього мистецтва. Його картини - це диво, це мудре поєднання фарбів з природніми матеріалами. Тому давайте попросимо його, щоб він сам більш детальніше розповів про свої творіння. Просимо Вас!
  Дякуємо вам за розповідь. А для всіх присутніх в цьому залі - музичний сувенір: у виконанні дуету «Мрія» звучить пісня "Україно, моя любов”
  Скажімо відверто, виставки Миколи Людвиговича Тушера для багатьох були приємною несподіванкою і, без сумніву, помітним явищем в культурному житті краю. На них експонувалось багато робіт різних жанрів і тематики. І оскільки всі вони - для глядачів, і глядачам їх оцінювати, то можна і узагальнити їхню думку: митець з любов’ю, талановито відтворює красу свого гірського краю, показує своєрідне бачення і розуміння світу.
  Найбільш вдалими у художника є його живописні роботи. Кожна робота Миколи Людвиговича - різна, і кожна робота, у тій чи іншій мірі, свідчить про психологічне проникнення у зміст зображуваного, їй притаманні тонка лірика пейзажу, вільна, розкута манера живопису. Роботи його наповнені світлом і повітрям, певний настрій у глядача створює гармонія тонів і напівтонів.
  Шановний Миколо Людвіговичу! Розкажіть нам дещо про свою творчу працю, поділіться з нами приємними спогадами та ідеями на майбутнє.
  Як бачите, діти, Микола Людвігович побажав усім вам оптимізму, творчості, натхнення, ну, а наші артисти, у свою чергу, дарують вам пісню "Де у горах синіх”, яка, мабуть, і надихне кожного намалювати картину : і ту гуцулку в горах синіх, і клич трембіти з полонини … 
  Крім високої професійної майстерності вкладає митець у свої полотна щось відоме лише йому, якусь поетичну таїну, що насторожує глядача на співзвучність із музикою.
  Як художник, закоханий у рідний край, Олександр Іванович Назарчук надає перевагу пейзажу, натюрморту, хоча чимало у нього і жанрових робіт та портретів. Особливо приваблюють і милують око його пейзажі. Написані у м’яких, приглушених тонах, вони оспівують то тиху радість цвітіння природи навесні, то такий же тихий смуток золотавої осені.
  Та найбільше працює Олександр Іванович художником - оформлювачем при Рахівському районному Будинку культури. Жодне свято, що проводиться у місті, не обходиться без нього. Бо він оформлює святково і сцену, і місто; а афіші в місті, написані ним,- хочеш-не хочеш привертають увагу.
  Шановний Олександре Івановичу, вам слово
  ( "Зоряна ніч” виконує тріо "Світанок” ) 
  Слово художник звучить досить широко. Художники працюють у різних напрямках, і в кожному напрямку ціниться його професійність .
  Так, Павло Петрович Мельничук присвятив себе рекламній графіці, не дивлячись на те, що за професією він вчитель – художник - педагог. Його роботи - це вивіски на магазинах, кафетеріях та різних установах міста і за його межами.
  Просимо вас до слова, Павло Петрович. Розкажіть нашим гуртківцям чому ви обрали саме рекламну графіку і що би ви побажали нашим майбутнім художникам ?
  ( Конкурс. Додаток 2 )
  Цю високу людину з мольбертом і з рюкзаком за плечима, і, навіть, багато разів з юними художниками, люди бачать на дорогах і у горах нашої чарівної Рахівщини. Людина ця - Михайло Михайлович Ворохта. Час ніби не владний над ним: він пішки обходить села Рахівщини, зупиняючись на березі швидких гомінких потічків, забираючись у піднебесся полонин, щоб побачити, душею і серцем відчути красу рідного краю, і відтворити її у своїх картинах. Він є справжнім майстром олійного живопису. І це не тільки техніка роботи митця. Це, перш за все, глибоке переконання, що тільки багата кольорова гама, справжній барвограй, помножені на майстерність і багатство душі людини, можуть відтворити на полотні частку тієї краси, що подарувала людині природа.
  І він гордиться цим даром природи. Бо не кожна людина вміє покласти на полотно всі фарби гір, лісів, річок, втілити в них свою ніжність, силу, вміння... А він – вміє. Вміє і передає свій досвід, свої знання молодому поколінню, зовсім юним і молодим. Тому і очолив він при районному Будинку дитячої та юнацької творчості гурток «Образотворчого мистецтва» і є керівником методоб’єднання.
  Просимо вас до слова, Михайло Михайловичу!
  Дякуємо вам, Михайло Михайловичу за мудрі слова, за добру науку бути людиною, за щире ставлення до друзів і колег, за вміння бути і художником, і вчителем, і людиною. Тому з нагоди сьогоднішнього свята Ступчук Любов дарує пісню, яка називається "Татові”.  

  На превеликий жаль всьому колись приходить кінець. Ми могли би з вами ще багато - багато говорити. Та мені хотілося б завершити нашу зустріч словами – побажаннями :
  « Гуляйте, друзі, ходіть в походи, захоплюйтесь футболом, але й любіть мистецтво. Зміцнюйте мускули, але й виховуйте свій смак, відрізняйте підроблене, фальшиве від справжньої краси, бо краса - таки врятує світ. 
  Друзі, випереджайте час! Живіть так, щоб кожен день здавався новим. Тільки так можна зберегти дорогоцінний вогонь завзяття.
  Жити треба з розпростертими крильми! »
  До нових зустрічей!  
  ДОДАТОК 1
В І К Т О Р И Н А

1. Як називається один з основних, стародавніх видів образотворчого мистецтва, який передає навколишню дійсність на площині за допомогою фарб ? ( живопис )
2. Як називається жанр живопису із зображенням неживих предметів, у яких художники передають красу і різнобарвність дарів природи, різноманітність і їх багатство ? ( натюрморт )
3. Як називається жанр живопису із зображенням тварин ? (анімалістичний)
4. Як можна назвати одним словом червоний, жовтий і синій кольори ? (основні)
5. Як можна назвати одним словом чорний, білий і сірі кольори ?  
(ахроматичні)
6. Хто із художників намалював портрет Жуковського, який у 1838 році був розіграний у лотерею, де за виручені гроші Т.Г.Шевченка викупили із кріпацтва ? ( Карл Брюллов ) 
7. Як називається об’ємно – просторовий вид образотворчого мистецтва, який можна дивитися з різних сторін ? ( скульптура )
8. Де народився Закарпатський художник Йосип Йосипович Бокшай ?  
( Рахівський р-н , с. Кобилецька Поляна )  
9. Хто із художників вважається засновником Закарпатської школи живопису, яка утверджувалася в 1920 – 1930-ті роки ?  
( Йосип Бокшай, Адальберт Ерделі )
10. Хто із художників Рахівщини, в даний час, є членом Закарпатської Спілки професійних художників України ? ( Василь Скрипка )  
11. До якого виду образотворчого мистецтва можна віднести малюнок, виконаний олівцем ? ( графіка )  
  ДОДАТОК 2
К О Н К У Р С Н А К Р А Щ О Г О 
Х У Д О Ж Н И К А

  Для участі в конкурсі запрошується п’ятеро учасників ( учнів). На мольберті прикріплено великий ватман, поруч стоїть набір з кольорових олівців. Завдання учасників конкурсу – намалювати картину на задану тему. Кожен учасник має право малювати тільки один фрагмент картини (наприклад: море, другий малює корабель, третій – рибку, інший – пісок і т.д. ). На роздуми дається не більше 10 сек. Учасники по колу малюють малюнок і в результаті біля мольберта залишається найкращий художник, тобто той, у якого фантазії є більше, а всі решта конкурсантів поволі вибувають, так як вони за 10 сек. не змогли придумати щось нове у малюнку (щоб він не повторювався ).   

Категорія: Сценарії виховних заходів | Додав: леська
Переглядів: 5493 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:Недавні статті про Рахівщину та про Гуцульщину


Районний конкурс читців "Ми діти...
Гуцульська шкатулка для короля Швеції
Про походження назви “гуцул” та “Гуцу...
Територія і розселення гуцулів
Гуцульщина в далекому минулому
Початок заселення (колонізації) Гуцул...
Заняття гуцулів у давнину + Відео
Селянсько-козацькі повстання і гуцули
Хмельниччина і гуцули
Опришківський рух. Олекса Довбуш. Сор...
Солеваріння на Гуцульщині, як один із...
Початки поширення освіти на Гуцульщин...
Міні профіль
Читати повідомлення ()

Гість,
ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь
або авторизуйтесь!

Логин:
Пароль:


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Сьогодні сайт відвідали:
Вова, леська
Позашкільна ОСВІТА
Відео
00:10:13

Вистава "Моя Україна"

 • Перегляди:
 • Всього коментарів: 0
 • Рейтинг: 0.0

Рахівщина має ТАЛАНТ - Красива заставка в стилі 20 ст. FOX

 • Перегляди:
 • Всього коментарів: 0
 • Рейтинг: 0.0
00:20:52

Створити вебінар - Рахів

 • Перегляди:
 • Всього коментарів: 0
 • Рейтинг: 0.0

На Рахівщині пройшла "Віфлиємська зірочка-2016"

 • Перегляди:
 • Всього коментарів: 0
 • Рейтинг: 5.0
Ваша дислокація


Можливо Вас зацікавить


[07.03.2011] [Педагогіка]

Афоризми ВЕЛИКИХ людей (10692)

[12.01.2011] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Мова гуцулів (7799)

[26.11.2010] [Педагогіка]

Художньо-естетичний розвиток Образотворча діяльність (добірка дидактичних ігор) (7416)

[11.01.2011] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Гуцульське вбрання. Чоловічий і жіночий одяг (6448)

[30.03.2010] [WINDOWS]

Секрети в контакті. Краща підбірка секретів сайту вконтакте.ру (5455)

[30.12.2010] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Гуцульські народні звичаї, свята та обряди. Полонинський хід (5254)

[05.05.2010] [Науковий всесвіт]

Проблеми глобального потепління для України (4580)

[24.02.2010] [WINDOWS]

Стандартні комбінації клавіш Windows. (4515)

[10.01.2011] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Різдво Господнє. Інші свята зимового циклу (4464)

[26.12.2010] [ГУЦУЛЬЩИНОЗНАВСТВО]

Помешкання і будівлі гуцулів. Інтер’єр житлових приміщень (4454)


 

 

 

Contact  

Книга для гостей  

Контактна інформація  

Зворотній зв'язок  

Ваш IP: 54.221.9.6

  Рахівський РБДЮТ © 2009 - 2018   

Карта сайта - sitemap.xml

  Informations

  Про РБДЮТ

  Історія РБДЮТ

  Керівництво

 

 

 

 

Використовуються технології uCoz